Předsilvestrovské zápasy PIFSONS -  AZYL VOSY

:

1. Zápas:

6:5 pp (0:2,3:1,2:2-1:0)

Po měsíc a půl dlouhé pauze se  týmy  Pifsonů a Azylu Vosy znovu utkaly ve dvou zápasech.

Od začátku zápasu oba týmy vsadily na rychlý pohyb a tak se hrálo rychle kombinačně , ale čistě.

O úvodní gól zápasu se postaraly Vosy v čase 6:09 – 0:1.Pifsoni přidali na tempu a zpřesnily přihrávky ,ale s tlaku se branky nedočkali,  Vosy po přesné kombinaci přenesly hru do útočného pásma a tlakem si vynutily chybu obránců Pifsonů kteří si dali vlastní gól v čase 11:42 Vosy vedly  0:2 do konce třetiny branka nepadla  a tak skóre zůstalo 0:2.

Druhá třetina byla na branky bohatší a to díky ofenzivě Pifsonů , ti od začátku třetiny  vyvíjely na branku Vos velký tlak a během  minut otočily skóre nejprve v čase 17:41 přišlo snížení na 1:2 ,Vosy se nestačily vzpamatovat s inkasované branky a Pifsoni znovu udeřily v čase 19:42 bylo vyrovnáno  2:2. Nepřesně hrající  Vosy  inkasovaly třetí branku v čase 21:40 - 3:2. Pifsoni získaný náskok však do konce třetiny neudrželi  Vosy v čase 26:27 vyrovnaly  3:3. Tímto skóre taky druhá třetina skončila.Před silvestrovské zápasy zvládli lépe Pifsoni.

Ve třetí třetině alespoň po její většinu byly lepší Pifsoni a také si vybudovali náskok  když v čase 32:01 po chybě a sólu vstřelili vedoucí gól 4:3. Po inkasovaném gólu se Vosy tlačily více do útoku a

Pifsoni toho dokázali využít v čase 38:44 když zvýšili náskok už na 5:3.Vypadalo to na hladké vítězství po 45 minutách , ale bojující Vosy  v poslední  minutě skóre vyrovnali nejprve  v čase 43:50 snížily na 4:5 a nakonec  v čase  44:36 vstřelili vyrovnávací branku na 5:5.

Prodloužení  se hrálo opatrně ,ale chybu v obraně Vos  v čase  47:08 potrestali Pifsoni  vítězným gólem 6:5.

4:3 (3:1,1:2,0:0)

Druhý zápas nastoupily Vosy s náhradníkem v brance za zraněnou jedničku.Pifsoni od úvodu zatlačily Vosy do obrany a zkoušely pozornost náhradníka v brance.

Měl dost práce a poprvé inkasoval v čase 1:18 – 1:0 po krásné kombinaci do prázdné branky.

Pifsoni  v první třetině Vosy přehrávali a trávily více času v útoku přesto se Vosy nevzdávali a hrozily  brejky v čase 3:26 vyrovnaly na 1:1 , uběhlo dvacet dva vteřin a další branku přidali Pifsoni  v čase 3:48 - 2:1 divokých 6 minut  první třetiny bohatých na branky ukončili  Pifsoni další brankou  v čase 5:35 – 3:1 ,tato branka stanovila konečné skóre první třetiny.

Druhá třetina byla vyrovnaná a padaly branky na obou stranách nejprve se Vosám hned v úvodu třetiny  v čase 15:20 podařilo snížit na 2:3. Pifsoni se však po obdržené brance rychle zformovali a v čase 20:10 opět navýšili vedení na rozdíl dvou branek 4:2.Vosy do konce třetiny zpřesnili hru a dokázali opět snížit na rozdíl jedné branky v čase 26:05 – 3:4. Tímto skóre také druhá třetina skončila.

Třetí třetina přinesla šance na obou stranách ale brankáři své týmy držely a tak přes velké usilí a závěrečný tlak Vos už se skóre do konce třetí třetiny neměnilo.

1.zápas:                                       3:2 (1:0,1:1,0:1-1:0)pp

1:0 Potocký(B),Zídek(A) ,1:1 Brožek(B),Holman(A) ,2:1 Bitmann(B),Zídek(A) ,2:2 Kozák(B),Brožek(A) ,3:2 PP Bitmann(B),Zídek(A)

Úvodní buly na opraveném hřišti padla ve 14 hodin a oba týmy předváděly rychlou , kombinační hru se spoustou šancí a soubojů.

Vysoké tempo vydrželo po celý zápas a na hráčích bylo vidět odhodlání zvítězit, žádný míček nebyl s tracený a souboje u mantinelů byly na hraně vyloučení.Přesto se hrál divácky zajímavý hokejbal.

První třetina byla zcela vyrovnaná  o úvodní gól zápasu se postarali Pifsoni v první třetině 1:0.Dále se pak hrál vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách avšak do konce první třetiny se už skóre neměnilo.

Druhá třetina  byla na branky bohatší nejprve se podařilo Vosám vyrovnat stav na 1:1, ale Pifsoni si do konce třetiny vytvořili znovu jednobrankový náskok 2:1.

Třetí třetina přinesla bojovný hokejbal šancí na změnu skóre měly oba týmy dost ,ale výborně chytající brankáři drželi své týmy.Až v závěrečné minutě třetí třetiny se Vosám podařilo vyrovnat na 2:2 po chybě před brankovištěm střelou přes klubko hráčů, nic nevidící brankář Pifsonů kapituloval podruhé.Zápas se tak dostal  prodloužení v něm se hrálo 4 na 4 - 10 minut  na (zlatý gól).

Vosy do prodloužení vlétly a vytvořili si tlak v útočném pásmu brankář Pifsonů předvedl výborné zákroky a podržel tým.

Chyba Vos v útočném pásmu ztráta míčku  a přesný pas na červenou čáru, kde si převzal míček hráč Pifsonů do brejku a přesnou střelou rozhodl o vítězství  3:2 v prodloužení.

J.Polach

2.zápas:                                      3:1 (1:1,1:0,1:0)

1:0 Bitmann(B),Rudolf(A),1:1 Brožek(B) ,2:1 Zídek(B) ,3:1 Potocký(B),Havrda(A)

Druhý zápas se od prvního moc nelišil zůstala bojovnost a rychlost už se ovšem projevovala nepřesnost v kombinaci a více nepřesností bylo zpočátku na holých Vos toho dokázali Pifsoni využít a v polovině třetiny vstřelili vedoucí branku 1:0. Bojující Vosy zrychlili střídání a tempo hry a začali do konce třetiny více tlačit Pifsony do obrany a nakonec se dočkali vyrovnání 1:1.

Druhá třetina byla herně vyrovnaná oba týmy se snažily neudělat chybu a nepustit soupeře do vedení hra se přelévala na obě strany a šance likvidovaly oba brakáři.Pifsonům se podařilo vstřelit gól po vyhrané buly a rychlé přesné střele na kterou brankář Vos nedosáhl 2:1 , do konce druhé třetiny už branka nepadla.

Do závěrečné třetiny vlétly Vosy s odhodláním vyrovnat stav a otočit výsledek ve svůj prospěch šance si vytvářeli ,ale brankář Pifsonů chytal výborně a svůj tým podržel i  v oslabení za podražení hráče Vos. Pifsoni se zbytečně nehnaly do útočení a snažili se co nejdéle držet míček a zaměstnávat obranu i brankáře Vos kombinační hrou a střelbou. Nakonec se tato taktika ukázala jako správná a vítězná když v závěru třetí třetiny kombinací Pifsoni přenesly hru z obraného pásma do útočného a přesnou střelou z mezi kruhů rozhodli o vítězství 3:1.

Zápasy se musely líbit a všem zúčastněným děkuji za super zážitek při předání opraveného hřiště a snad se takových  zápasů odehraje ve Fran - aréně více třeba v nové letní lize s více účastníky.